• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    09.06.2024 r. uczniowie klasy 2c zorganizowali "Spacer z Fredrą - poczęstuj się cytatem", który był kolejną częścią promocji wydarzenia związanego z 231. urodzinami Aleksandra Fredry, których finał odbędzie się 19.06.2024 r. w Łaszczowie . Spacer miał na celu przybliżenie mieszkańcom naszego miasta twórczości komediopisarza Aleksandra Fredry. Uczestnicy spaceru rozpoczęli wędrówkę pod naszym liceum, układając imię pisarza z przygotowanych wcześniej literek. Miejscem docelowym wyprawy był tomaszowski rynek. W drodze na rynek uczniowie przyczepiali wypisane na kartkach cytaty ze wszystkich dzieł artysty w różnych punktach miasta, m.in. na ogrodzeniu naszej szkoły, na ławkach w parku. Podczas spaceru rozdawali przechodniom cukierki z cytatami Fredry, reklamując je hasłem: "Poczęstuj się cytatem". Cała akcja została uwieczniona ujęciami z drona, które wykonał Pan Krzysztof Bobko i zdjęciami, za które byli odpowiedzialni uczniowie wraz z ich opiekunką- Katarzyną Soluch.

   Uczestnicy spaceru byli bardzo zaangażowani w promowanie wydarzenia, a zarazem świetnie się bawili mimo przelotnego deszczu. Pozytywna reakcja mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego na akcję dała grupie powód do radości i poczucie zadowolenia. Ciekawość wzbudzały kartki z fragmentami tekstów artysty, przechodnie z zainteresowaniem odczytywali cytaty z cukierków.

   Spacer zakończył się wspólnym zdjęciem na rynku miejskim.

Wojciech Hałasa

Zapraszamy do galerii