• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    W dniach 20 i 21 marca 2014 r. Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim w ramach Dni Otwartych gościł gimnazjalistów z powiatu tomaszowskiego. Tradycję Targów Edukacyjnych zastąpiła w tym roku indywidualna prezentacji szkół, służąca przede wszystkich ich promocji w okresie przedrekrutacyjnym.

    Bartosz, jak co roku, miał wiele do zaoferowania przyszłym uczniom szkół ponadgimnazjalnych, dlatego czas przeznaczony dla każdej z nich wykorzystaliśmy co do minuty, by przedstawić im bogatą i wartościową ofertę edukacyjną. W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się nauczyciele           i uczniowie, zarówno na poziomie pomysłów, jak też ich wykonania. Schemat  odwiedzin szkół został ustalony przez Starostwo Powiatowe, my zaś wypełniliśmy czas pobytu  grup w naszej szkole szeregiem atrakcyjnych propozycji.

    Spotkania dla kolejnych szkół otwierał pan dyrektor dr Janusz Frykowski, który witał serdecznie odwiedzających, krótko zarysowując plan pracy szkoły, akcentując jej dotychczasowe sukcesy, którymi nie może poszczycić się żadna z tomaszowskich szkół (np. 100% zdawalność matury, ilość finalistów olimpiad i konkursów). Kontynuacją tego wystąpienia była prezentacja pana dyrektora Leszka Bobera, który przedstawił gimnazjalistom przygotowaną dla nich na rok 2014/2015 ofertę dotyczącą planowanych rozszerzeń, szczegółowo tłumacząc specyfikę każdego z nich, wynikające z tych wyborów konsekwencje oraz korzyści związane z nauczaniem poszczególnych przedmiotów. W kolejnej części pani Beata Grela przedstawiła naszym gościom informacje dotyczące doskonałych warunków nauki stwarzanych przez szkołę, prowadzących do świetnych wyników na egzaminie maturalnym (pracy z uczestnikami konkursów, olimpiad, wyjazdów dydaktycznych, licznych kółek zainteresowań, zajęć maturalnych, współpracy z uczelniami, systematycznie przeprowadzanych matur próbnych, profesjonalnie przygotowanego grona pedagogicznego, itp.). Część informacyjną uzupełniły bardzo atrakcyjne pokazy z fizyki, chemii i biologii, przeprowadzane dla gości przez uczniów naszej szkoły i nadzorowane przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Bardzo sprawnie odbywało się także zapoznawanie gimnazjalistów z bazą dydaktyczną szkoły, jej walorami takimi jak przestronność, wyposażenie pracowni itp. Zadanie to realizował świetnie zorganizowany Samorząd Szkolny. Czas umilały też inne atrakcje – występy szkolnego zespołu wokalnego The One oraz słodkości przygotowane specjalnie na te dni przez uczniów naszej szkoły .

   Każdy z odwiedzających otrzymał folder zawierający najważniejsze informacje o walorach szkoły. Uzupełnieniem folderu stał się film o Bartoszu, który pokazał szkołę także z perspektywy społeczności uczniowskiej.

    Na pełną, satysfakcjonującą nas informację o randze szkoły potrzeba o wiele więcej czasu, gdyż sukcesów, którymi chcielibyśmy się pochwalić, tym samym dowodząc, że warto wybrać naszą szkołę jest mnóstwo. Udało nam się jednak zarysować profil Bartosza, który jest nie tylko szkołą wiodąca w regionie, nowoczesną, zasługującą na wyróżnienie Srebrną Tarczą, ale też przyjazną uczniom, wychodzącą naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom.

     Reakcje naszych gości wskazywały na duże zainteresowanie propozycjami, jakie im przedstawiliśmy, co pozwala sądzić, że w przyszłości wybiorą naukę w naszej szkole, by powtórzyć sukcesy ich starszych kolegów i koleżanek.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII: