W dniach 12 i 13 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I B.

Celem szkolenia  było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy i uświadomienie roli ratownictwa społecznego oraz konieczności udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku.

Zajęcia teoretyczne odbyły się z ratownikami medycznymi -Henrykiem Romańczukiem, Damianem Pępiakiem oraz Henrykiem Knapem.

Uczniowie naszej szkoły poznawali techniki skutecznego ratowania ludzkiego życia
i zdrowia. W części praktycznej musieli rozpoznać wstępnie stan zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego, udzielić pomocy adekwatnej do rozpoznanego stanu zagrożenia życia osoby poszkodowanej i znać zasady bezpieczeństwa udzielania pierwszej pomocy, wezwać pomoc służb profesjonalnych.

Zainteresowanie było ogromne, nikt się nie nudził, śmiechu było, co niemiara. Po zajęciach teoretycznych kończących się egzaminem pisemnym, uczestnicy kursu podeszli do drugiego egzaminu, tym razem praktycznego. W tej części musieli zmierzyć się z realnymi inscenizacjami zagrożeń ludzkiego życia. Po wielu godzinach pracy wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin i otrzymali  certyfikaty. Wszystkim uczestnikom kursu serdecznie gratulujemy i życzymy, aby pozyskane umiejętności (jeżeli już będą musiały być wykorzystane) w przyszłości uratowały czyjeś życie i zdrowie!