21 maja 2015 roku w bibliotece Zespołu Szkół Nr 1  w Tomaszowie Lubelskim dokonano uroczystego podsumowania powiatowego konkursu fotograficznego „Zabytki architektoniczne mojej miejscowości”. Złożyło się na nie wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu przez  dyrektora szkoły dr. Janusza Frykowskiego, wspólne obejrzenie wystawy oraz spotkanie przy herbacie i ciastkach.

Na konkurs wpłynęło 57 prac fotograficznych od 25 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu tomaszowskiego.

Jury w składzie: Zofia Gorgol, Katarzyna Soluch, Dorota Wujec oraz Maria Dziedzic oceniło prace, uwzględniając dwie kategorie wiekowe i przyznało nagrody i dyplomy następującym uczniom:

• w kategorii szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Oliwia Tyrka z Gimnazjun nr 2 w Tomaszowie Lub.

II miejsce – Kamila Sarzyńska z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lub.

III miejsce – Kamila Mandziuk z Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lub. oraz równolegle Agata Mandziuk  z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lub.

Wyróżnienie – Paulina Nabrdalik z Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lub.

Wyróżnienie – Dawid Frańczuk z Gimnazjum w Michalowie

• w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Jakub Wiśniewski z Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Lub.

II miejsce – Maja Pisarczyk z Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lub.

III miejsce – Diana Witkowska z Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lub.

Wyróżnienie – Marlena Pietnoczko z Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lub.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a opiekunowie za inspirację i opiekę merytoryczną.

Organizatorki konkursu - Zofia Gorgol i Maria Dziedzic składają serdeczne podziękowanie firmie „Jacker” p. J. Sikory za dofinansowanie nagród i już dziś zapraszają młodzież do udziałuw kolejnej edycji konkursu.

M. Dziedzic