Każdego roku BARTOSZ uroczyście obchodzi Dzień Edukacji Narodowej.

To nie tylko święto nauczycieli, ale także uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Jak zawsze była to uroczysta i przyjemna chwila. O j roli szkoły i edukacji  na wstępie przypomniał pan dyrektor dr Janusz Frykowski. Złożył on życzenia zarówno uczniom, jak i nauczycielom, podziękował wszystkim za wytężoną, solidną pracę i życzył dalszych sukcesów. Do życzeń dołączył w swoich słowach także pan Tomasz Kubka – przewodniczący Rady Rodziców w naszej szkole.

Pan dyrektor przeczytał także listy od pana Arkadiusza Bratkowskiego Członka Zarządu Województwa Lubelskiego i pana Krzysztofa Babisza Lubelskiego Kuratora Oświaty zawierające życzenia skierowane do szkolnej społeczności a związane bezpośrednio z charakterem święta.

Ważnym momentem było wręczenie Nagród Dyrektora przyznawanych zwyczajowo w tym dniu nauczycielom i pracownikom szkoły. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

1. Anna Branach,

2. Urszula Cybulska,

3. Waldemar Fugas,

4. Renata Koperwas,

5. Leszek Pienkos,

6. Zenon Steczkiewicz,

7. Marianna Stopyra - Gardiasz,

8. Wiesław Wawryszczuk,

9. Katarzyna Ważna,

10. Dorota Wujec,

11. Iwona Lankamer,

12. Wiesław Gromek,

13. Maria Kobielarz,

14. Zygfryda Starok,

15. Krzysztof Kopeć.

W trakcie uroczystości do grona uczniów BARTOSZA oficjalnie przyjęci zostali uczniowie klas I, którzy złożyli uroczyste ślubowanie, przyjmując na siebie obowiązki wynikające z faktu przynależności do społeczności szkolnej.

Kolejna część (widowisko słowno-muzyczne )oparta była na tematyce związanej ze szkołą, nauką i wartościami życiowymi kształtowanymi w tym okresie życia młodego człowieka. Wysłuchaliśmy też krótkiego referatu przybliżającego historię instytucji edukacyjnych w Polsce i drogi polskich uczniów do zdobywania wiedzy.

Uroczystość przygotował zespół nauczycieli w składzie: Dorota Wujec, Maria Gęborys, Katarzyna Ważna, Beata Grela, Waldemar Fugas, Robert Sawicki, Andrzej Pasierb.