Miesiąc październik jest ogłoszony Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

W tym dniu odbędzie się także zbiórka pieniędzy na zakup nowości do biblioteki. Każda przysłowiowa złotówka wzbogaci nasze zbiory o tytuły, które sami później wybierzecie.

Do końca października będzie trwała też akcja „Podaruj bibliotece książkę”. Jeśli macie w domu fajne książki, które nie będą już czytane, zawsze możecie przekazać je do bibliotece w formie daru i znaleźć się na Honorowej Liście Darczyńców.

Jeszcze raz zapraszam na poniedziałek, życzę dobrej zabawy oraz hojności podczas zbiórki.

Bibliotekarka Maria Dziedzic