W dniu 12 marca 2016r na Wydziale  Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbył się I etap II Ogólnopolskiego Turnieju All – chemicznego. Chęć uczestnictwa w tej edycji turnieju zgłosiło 41 trzyosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Angelika Burak, Anna Gębarowska, Marcin Szum oraz Alicja Chromiec, Małgorzata Cybulska, Artur Palak. Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy  obejmował drużynowe rozwiązywanie zadań otwartych o tematyce związanej ze współczesną chemią oraz prezentację dostarczonych przez uczestników plakatów o tematyce z zakresu alchemii. Najlepsze zespoły zakwalifikowały się do etapu finałowego, podczas którego będą  miały możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń w pracowni laboratoryjnej.

Z przyjemnością informujemy, iż drużyna w składzie: Alicja Chromiec, Małgorzata Cybulska, Artur Palak zakwalifikowała się do drugiego etapu tego turnieju. Uczniowie będą mieli okazję zmierzenia się z najlepszymi w laboratoriach uniwersyteckich.

Oba zespoły do konkursu przygotowuje Jolanta Pasierb.

Serdecznie gratulujemy!