Michał Nowacki, uczeń klasy III a, po raz kolejny udowodnił nie tylko fakt, że posiada wielki talent plastyczny, ale także to, że potrafi go ambitnie wykorzystać.

Michał brał udział w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim i w kategorii plastycznej znalazł się w gronie 4 laureatów. Wykonany przez niego rysunek stanowił interpretację wiersza Zbigniewa Herberta Pan Cogito obserwuje w lustrze swoją twarz. Opiekę nad uczniem sprawowała Beata Grela.

Warto przypomnieć, że Michał ma na swoim koncie inne sukcesy – m.in. wyróżnienie w V Ogólnopolskim  Konkursie o Żołnierzach Wyklętych (opiekun Waldemar Fugas) i I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ewangelia w kolorach. Krzyż w ujęciu prawosławnym (opieka Anna Lal).