Kolejne sukcesy odnoszą wszechstronnie utalentowani uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim.

Tym razem wśród wyróżnionych jest przede wszystkim Robert Podoba – uczeń klasy III a (opiekunem jest Zenon Steczkiewicz), który uzyskał tytuł LAUREATA Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH  z matematyki. Jego kolega z klasy – Tobiasz Mandziuk został laureatem tej olimpiady z fizyki (opiekun Marianna Stopyra- Gardiasz).

Radość szkolnej społeczności  jest tym większa, że szkoła liczy też sukcesy związane z przedmiotami humanistycznymi, gdyż uczennice klasy II a - Małgorzata Bębnik i Agata Szum zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej, organizowanego przez  IV Liceum Ogólnokształcące im. Jadwigi Mołdawskiej  w Chełmie. Małgosia zdobyła I miejsce, zaś Agata II. Obie uczennice tłumaczyły na język polski wiersz niemieckiego poety J.W. Goethego „Das Göttliche”. Dziewczęta dokonały tłumaczenia tego samego wiersza w zupełnie odmiennej formie  i zyskały uznanie konkursowego jury. Uroczysty odbiór dyplomów i nagród nastąpi   15 kwietnia 2016 r. w Chełmskim Domu Kultury podczas uroczystej gali powiązanej z Finałem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Gratulujemy utalentowanym uczennicom wspaniałego wyczucia w oddawaniu sensu obcojęzycznego utworu w  języku polskim. Sukces uczennic jest kontynuacją pracy pani Katarzyny Ważnej, której podopieczna Edyta Krupa, uczennica klasy III e w ubiegłym roku również zdobyła I miejsce w województwie w tym konkursie.

Gratulujemy.