Uczennica klasy ID Maria Nazarowicz w dniu 8.03.2014 r. wzięła udział w eliminacjach okręgowych XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego.  Łącznie za część pisemną i ustną uzyskała 66 punktów.

Z Regulaminu olimpiady:

„Uczestnicy eliminacji okręgowych, którzy otrzymują łącznie 70 punktów  i więcej na 100 możliwych do zdobycia, uzyskują wyróżnienie. Na podstawie protokołów  zawodów okręgowych Komitet Główny spośród wyróżnionych uczestników kwalifikuje   do udziału w zawodach centralnych 50 zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki w skali kraju”.

Opinia Marysi:

„Jestem dopiero w pierwszej klasie. Wszystko przede mną. Język rosyjski bardzo mi się podoba. Za rok znów wezmę udział w olimpiadzie. W tym roku zabrakło mi 4 punktów do tego, żeby zmierzyć się z najlepszymi. Może w następnym roku …. Zobaczymy. ”

Uczennicę przygotowuje Pani Elżbieta Pikuła.