Po zakończeniu finału II Regionalnego Konkursu Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym, który odbył się w dniu 2 marca br. do organizatorów konkursu wpłynęło odwołanie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Starowieyskiego w Łaszczowie. Po jego rozpatrzeniu Komisja Regionalna uznała zasadność wniesionych zastrzeżeń.

Po weryfikacji wyników najlepsza trójka konkursu przedstawia się następująco:

1. Bartosz Płecha (I LO im. ONZ w Biłgoraju).

2. Natalia Kusiak (I LO im. ONZ w Biłgoraju).

3. Karol Piskor (Zespół Szkół Nr 2 im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim) i Kamila Kuc (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Starowieyskiego w Łaszczowie).

Komisja zweryfikowała także kolejność najlepszych uczniów w powiecie tomaszowskim. Pierwsze miejsce zajęli: Karol Piskor i Kamila Kuc, natomiast 2 miejsce przypadło Julii Skroban (Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim).

Przewodniczący Komisji Regionalnej Tomasz Mikszyc