W dniu 15 czerwca 2020 r. uczniowie I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, oprawą muzyczną uświetnili liturgię mszy świętej w Kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta msza z udziałem władz samorządowych miasta i powiatu oraz za  proszonych gości, poświęcona została Polakom bestialsko pomordowanym na Wołyniu, a w szczególności tragicznemu wydarzeniu we wsi Zatyle koło Bełżca, w którym bandy UPA w dniu 16.czewrca 1944 r. zamordowały ponad 40 Polaków jadących pociągiem z Bełżca do Lwowa. Po mszy poświęcona została kolumna pamiątkowa związana z tym zdarzeniem. Młodzież nie tylko godnie reprezentowała szkołę swoim muzycznym uczestnictwem we mszy, ale także oddała hołd Pomordowanym.

Julia Stepaniuk - wokal; Amelia Wiatrak – skrzypce; Przemek Zieliński - keyboard