18.09.2020r. klasa 2bg wraz z wychowawcą Dorotą Stawarską udała się do Nadleśnictwa Tomaszów, aby przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY . To już druga z kolei edycja wydarzenia zainicjowanego przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Dzięki inicjatywie #sadziMY każdy będzie mógł posadzić własne drzewko i choćby w symbolicznym wymiarze przyczynić się do zwiększenia lesistości naszej ojczyzny.

Od Nadleśnictwa Tomaszów otrzymaliśmy sadzonki świerka pospolitego, które zostały uroczyście posadzone na terenie naszej szkoły przez uczniów klasy 2bg pod nadzorem wychowawczyni.

Ważność całej akcji podkreśliła też obecność na niej pana dyrektora Leszka Bobera.