„Sprzątanie świata” to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej elem jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej młodzieży i dorosłych oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest praktyczna edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku.

W tym roku również przyłączyliśmy się do kampanii, organizując dnia 22.09.2020r. pieszą wycieczkę młodzieży z klasy 1b i 2bg do lasu na „Siwą Dolinę”. Uczniowie pod opieką pań Anety Bernat i Doroty Stawarskiej uprzątnęli teren szkoły wraz z przylegającymi ulicami, leśne arboretum przy Nadleśnictwie Tomaszów oraz duży obszar Siwej Doliny. Akcję zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, a jej podsumowania dokonał pracownik Nadleśnictwa Tomaszów pan Karol Jańczuk, który przypomniał, jakie są cele akcji, dlaczego jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska w najbliższej okolicy, i jak możemy przyczynić się do jego poprawy.