W dniach 8 (część pisemna) i 15-16 (część ustna) stycznia 2021 r. odbyły się w formule on-line eliminacje okręgowe XLVII Olimpiady Historycznej.

Znakomity wynik osiągnęła w nich uczennica klasy II cp (humanistycznej) Roksana Lipian uzyskując najwyższy wynik 90 punktów za ocenę bardzo dobrą z pracy pisemnej i odpowiedzi ustnej, co zapewniło jej awans do eliminacji centralnych olimpiady. Taką samą liczbę punktów osiągnęło jeszcze dwoje uczniów z następujących szkół: Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku i I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach.

Tuż za siódemką uczniów zakwalifikowanych do eliminacji centralnych uplasował się uczeń klasy III c (humanistycznej) Damian Kiszczuk, który uzyskał 80 punktów za oceny dobry plus z obu części eliminacji okręgowych.

Roksanę i Damiana do olimpiady historycznej przygotował ich nauczyciel historii Tomasz Mikszyc.