• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica Roksana Lipian z klasy IIcp otrzymała tytuł finalistki XLVII Olimpiady Historycznej. Eliminacje centralne odbyły się 9 i 11 kwietnia 2021r. Tytuł ten oznacza zwolnienie uczennicy z egzaminu maturalnego z historii na poziomie rozszerzonym i automatyczne uzyskanie przez nią 100% punktów z tego egzaminu.

   Jest to kolejny bardzo dobry wynik uczniów naszej szkoły w olimpiadach i konkursach z historii. Wcześniej Damian Kiszczuk z klasy III c wygrał eliminacje okręgowe Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii i uczestniczył w finale tej olimpiady jako członek trzyosobowej drużyny reprezentującej województwo lubelskie. Ponadto dwaj uczniowie z tej samej klasy Damian Kiszczuk i Mateusz Drozda zakwalifikowali się do finału Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Nauczycielem historii tej trójki uczniów jest pan Tomasz Mikszyc.

   Już za kilka tygodni rozpocznie się rekrutacja absolwentów szkół podstawowych do naszej szkoły, w tym do klasy psychologiczno – lingwistycznej, w której jednym z przedmiotów rozszerzonych będzie historia. Serdecznie zapraszamy do tej klasy wszystkich absolwentów szkół podstawowych zainteresowanych rozwijaniem swojego zamiłowania do historii i udziałem w olimpiadach i konkursach. Sukcesy uczniów naszej szkoły świadczą o tym, że poprzez systematyczną pracę pod kierunkiem doświadczonego nauczyciela fani historii mogą zdobyć tytuły laureatów i finalistów i uzyskają indeksy na wymarzony kierunek studiów.