1 czerwca 2021 roku w auli im. Dyrektora Józefa Rybickiego odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch cyklicznych konkursów organizowanych w naszej szkole: II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej oraz IX Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Organizatorkami obu konkursów są nauczycielki języków obcych z Bartosza - panie : Agnieszka Łasocha- Halusiak i Anna Lal (konkurs recytatorski) oraz Urszula Cybulska i Katarzyna Ważna (festiwal piosenki). Konkursy miały w tym roku inną formę- jury oceniało nadesłane nagrania, jednak uroczyste podsumowanie uświetnili laureaci i wyróżnieni wokaliści, którzy zaprezentowali swoje interpretacje znanych dzieł literackich i przebojów muzycznych. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Leszek Bober. W wystąpieniu przywitał zaproszonych gości, uczestników konkursów oraz ich opiekunów. W tym roku gościliśmy pana wicestarostę Jarosława Korzenia oraz pana Stanisława Ważnego- dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Michalowie. Pan wicestarosta podziękował organizatorom oraz dyrekcji za organizację imprez i promocję szkoły.

W II Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej wzięło udział 21 uczniów z 6 szkół podstawowych naszego powiatu. Jury konkursu (pani Anna Lal- przewodnicząca, pan Leszek Bober oraz pan Jacek Pawłucki- członkowie jury ) wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce zajęła Zuzanna Tychlowiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Michalowie. Opiekunem była pani Katarzyna Ważna.

II miejsce zajął Tomasz Bondyra ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Opiekunem była pani Edyta Zabandżała.

III miejsce zajęła Paula Litwin ze Szkoły Podstawowej w Suścu. Opiekunem była pani Stanisława Pogudz.

Jury przyznało również 7 wyróżnień.

Otrzymali je:

1. Lidia Jakubiak, Szkoła Podstawowa w Majdanie Górnym

2. Nikola Jania, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Michalowie

3. Michał Makarewicz, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim

4. Magdalena Mijał, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim

5. Daria Oleszczuk, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim

6. Paulina Piłat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Michalowie

7. Julia Urbańska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Michalowie.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, symboliczne statuetki wykute w kamieniu oraz nagrody rzeczowe. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy przygotowali podziękowania dla opiekunów oraz upominki dla wszystkich uczestników. Nie zapomniano też o słodkościach ofiarowanych przez sponsorów. Pracę jury i organizatorów podsumowała pani Agnieszka Łasocha- Halusiak.

Tak jak w pierwszej edycji konkurs wsparli liczni sponsorzy:

- Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim- organ prowadzący

- Rada Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego

- Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego

- Skład materiałów budowlanych „Mrówka”

- Sklep z artykułami papierniczymi „Papierek”

- Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita”

- Tomasz Lal- fundator i wykonawca statuetek.

Sponsorzy wsparli konkurs finansowo lub przekazali nagrody rzeczowe.

W IX Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej wzięło udział 4 wokalistów ze szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego.

Jury w składzie: pan Stanisław Ważny- przewodniczący jury, pani Urszula Cybulska i pani Katarzyna Ważna- członkowie jury, przyznało następujące wyróżnienia:

- Aleksandra Mazur, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lub. Wyróżnienie za poprawność językową w wykonaniu piosenki anglojęzycznej. Opiekunem jest Małgorzata Giska.

- Tomasz Bondyra, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lub. Wyróżnienie za wyraz artystyczny. Opiekunem jest Joanna Jadczyszyn.

- Aleksandra Wójtowicz, Szkoła Podstawowa Nr 1. Wyróżnienie za interpretację utworu. Opiekunem jest Małgorzata Korzeniowska-Witt.

- Bartłomiej Sitarczyk, Szkoła Podstawowa w Łosińcu. Wyróżnienie za poprawność językową w wykonaniu piosenki w języku niemieckim. Opiekunem jest Bogumiła Mandziuk.

Głos w imieniu jury zabrał przewodniczący pan Stanisław Ważny. Wokaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wręczono również podziękowania dla opiekunów uczniów. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie przed głównym wejściem do szkoły.

Uroczyste podsumowanie konkursów zorganizowały panie Agnieszka Łasocha- Halusiak i Anna Lal wspomagane przez uczniów: Łukasza, Elizę, Olę, Kamila, Kacpra, Miłosza, Zuzię oraz samorząd uczniowski. Uroczystość prowadzili Aleksandra Halusiak i Mateusz Żurawski.

Cieszymy się, iż mimo pandemii nasze konkursy odbyły się i mogliśmy poznać i nagrodzić utalentowaną młodzież z naszego powiatu.

Anna Lal