W ramach powiatowych obchodów 103.rocznicy odzyskania niepodległości dnia 09.11.2021 r. w naszej szkole odbyła się Sesja historyczna "Niepodległa" - z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości - na której dr hab. Marcin Kruszyński- prof. Lotniczej Akademii Wojskowej wygłosił wykład pod tytułem "Józef Piłsudski - o losach pewnego męża stanu", dr Janusz Kłapeć przedstawił i omówił prezentację "Bitwa Warszawska 1920 - cud czy genialne wykonanie planu polskich sztabowców?", zaś ostatnim z gości był dr Grzegorz Figiel - z Biblioteki Wojewódzkiej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, który wygłosił wykład na temat: "Pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim w 1921. Historia i legenda trwająca do dzisiaj".

W sesji uczestniczyli uczniowie naszego liceum oraz innych szkół ponadpodstawowych z powiatu tomaszowskiego. Każdy z nas z zainteresowaniem słuchał wykładów i z pewnością zapamiętał wiele ważnych i ciekawych informacji.

Mamy nadzieję, że takie akcje - w celu propagowania patriotyzmu oraz upamiętniania minionych lat i życia takich osób jak Marszałek Józef Piłsudski - będą odbywać się w naszej szkole zdecydowanie częściej.

Claudia Grzesik