11 lutego 2022 roku w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie odbył się finał XVIII Regionalnego Konkursu Informatycznego “Dzień Bezpiecznego Komputera”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem: Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w etapie szkolnym (uczestniczyło 41 uczniów): Magdalena Knap z klasy 3bp, Wiktoria Czuchaj z 3dp oraz Krystian Nowak z klasy 3ap.

Zwycięzcą Konkursu Informatycznego “Dzień Bezpiecznego Komputera” został Krystian Nowak - najlepszy z 21 laureatów etapu szkolnego liceów ogólnokształcących.

Podczas konkursu uczestnicy wysłuchali również wykładów tematycznych związanych z bezpieczeństwem sieciowym, przygotowanych przez Panią Sylwię Kuc, Zastępcę Naczelnika Oddziału Szkolno- Profilaktycznego Straży Miejskiej Miasta Lublin; Pana Mateusza Chmielewskiego, z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie; Pana Wojciecha Kulika, regionalnego koordynatora Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Krystianowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.