Tradycje międzynarowowej wymiany młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim sa wieloletnie. Tym razem gościmy w naszej szkole uczniów i opiekunów, w tym dyrektora Manfreda Uggowitzera ze Szkoły Muzycznej w Karsdorf bei Graz. Program tego projektu jest bardzo bogaty, gdyż uwzględnia udział dyrektora szkoły austriackiej w pracach jury X Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, koncert uczniów szkoły muzycznej z Austrii podczas tego festiwalu, koncerty gości w Restauracji Staropolskiej (ludowy), w Hotelu Ibis (klasyczny) i w dworku Atrium (klasyczny). Nasi uczniowie razem z grupą gości odwiedzili Lublin i Zamość. W piątkowych imprezach (8 kwietnia 2022 r.) wzięli udział Ambasador Austrii w Warszawie pan Andreas Stadler oraz konsul Honorowy Austrii w Lublinie pan Piotr Majchrzak. Wieczorem tego dnia wysłuchaliśmy w ich towarzystwie pięknego koncertu ludowej muzyki ze Styrii.

Nasze przedsięwzięcie z całego serca wspiera Starosta Tomaszowski, pan Henryk Karwan. Całość programu koordynuje pani Katarzyna Ważna- pedagog i nauczycielka j. niemieckiego w naszej szkole.

Zapraszamy na krótką relację z festiwalu w Panoramie Lubelskiej i do galerii zdjęć.

Niebawem zamieścimy szczegółowe relacje z poszczególnym imprez tworzacych ten projekt.

Beata Grela