12 kwietnia 2022 r. drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla ósmoklasistów, którzy niebawem staną przed niełatwym wyborem szkoły ponadpodstawowej. Odwiedzili nas uczniowie z całego powiatu tomaszowskiego. Uczniowie Bartosza starali się udowodnić, że nasza szkoła to najlepszy wybór. Członkowie Samorządu Uczniowskiego oprowadzili przyszłych uczniów po budynku I LO. Pokazali dobrze wyposażane sale lekcyjne, bibliotekę oraz halę sportową, a także przedstawili ofertę rekrutacyjną naszej szkoły na rok 2022/2023. Prezentacje wzbogacone zostały filmami ukazującymi naszą szkolną codzienność oraz relacjami absolwentów.

Uczniowie poszczególnych klas prowadzili również doświadczenia chemiczne, m.in. wytrącanie osadów, reakcje redoks czy zjawiska fluorescencji w świetle UV oraz pokazy fizyczne między innymi kondensację pary wodnej. Dodatkowo w sali biologicznej przyszli uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć narządy kręgowców oraz obejrzeć preparaty mikroskopowe. Dla urozmaicenia czasu wzięli czynny udział w Kahoot’cie, gdzie spędzili czas w przyjemnej atmosferze, wspólnie odpowiadając na pytania. Wchodząc na tzw. Olimp, nasi goście mieli okazję obejrzeć galerię szkolnych zdjęć, które oprócz uroczystych akademii przedstawiały naszą szkołę na różnych imprezach i wycieczkach.

W czasie krótkich przerw podczas zwiedzania, uczniowie naszej szkoły chętnie rozmawiali z ósmoklasistami, doradzali w wyborze rozszerzeń i odpowiadali na pytania. Serdecznie dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się w murach Bartosza.

Amelia Knap, kl. II b