Już po raz ósmy uczniowie naszego liceum uczestniczyli w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Muzeum – Miejsce Pamięci w Bełżcu oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Tomaszowie Lubelskim. Koordynatorem akcji jest Katarzyna Ważna, pedagog i nauczyciel języka niemieckiego. Hasło tegorocznej akcji, poświęconej 79.rocznicy powstania w getcie warszawskim – „miłość” – to forma manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wszelkiej agresji. Szczególnie wymowne jest ono w trudnym czasie, gdy za naszą granicą trwa wojna. Warsztaty poświęcone pamięci o osobach żyjących i walczących w getcie warszawskim prowadzone były przez panią Ewę Koper, historyka a przede wszystkim Liderkę Dialogu w Bełżcu i Tomaszowie Lubelskim, która pokazała młodzieży klas 3bp i 3dp jak ważna jest pamięć oraz dialog z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim istota człowieczeństwa. Pod pomnikiem upamiętniającym Żydów tomaszowskich, młodzież dowiedziała się o wielokulturowości Tomaszowa przed II wojną światową oraz losach jego żydowskich mieszkańców a przez symboliczne zapalenie znicza uczciła pamięć powstańców warszawskiego geta. Uczestnictwo uczniów w akcji wyposażyło ich nie tylko w wiedzę na temat powstania, ale przede wszystkim w przekonanie o wyborze właściwych postaw w życiu.