30 maja 2022 r. w Bartoszu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w dwóch konkursach organizowanych przez I LO dla uczniów szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego. Rozstrzygnięta została III edycja POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI I PROZY NIEMIECKOJĘZYCZNEJ.

Jury w składzie: pani Anna Lal - nauczycielka języka niemieckiego, pan Jacek Pawłucki - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim, pan Leszek Bober - dyrektor I LO im. Bartosza Głowackiego przyznało następujące miejsca:

- I miejsce: Paula Litwin, SP w Suścu,

- II miejsce: Vanessa Żarnowska, SP w Bełżcu,

- III miejsce: Karol Łasocha, SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim,

Nagroda Specjalna za poprawność językową:

-Julia Urbańska, Zespół Szkół Szkolno- Przedszkolny w Michalowie,

Nagrody Dyrektora I LO:

Szymon Majdanik (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Little Oxford w Tomaszowie Lubelskim),Wiktor Krech (SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim) oraz Maciej Wolanin (Zespół Szkół Szkolno-Przedszkolny w Bełżcu).

Wyróżnienia otrzymali: Kinga Buczek, Katarzyna Leńczuk i Monika Kukiełka (SP w Suścu), Hanna Faryna i Michał Makarewicz (SP nr 3 w Tomaszowie Lubelskim),

Drugie rozstrzygnięcie konkurs dotyczyło IV edycji POWIATOWEGO KONKURSU „UCHWYĆ FIZYKĘ W KADR”.

Jury w składzie: pan Leszek Bober – dyrektor I LO, pani Marzanna Mucha - nauczycielka plastyki oraz pani Marianna Stopyra-Gardiasz - nauczycielka fizyki przyznało następujące miejsca:

- I miejsce: Zuzanna Jarechowicz, SP w Sabaudii,

- II miejsce: Jakub Krawczyk, SP w Łaszczowie,

- III miejsce: Aleksandra Pawelec, SP nr 3 w Tomaszowie Lubelskim.

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Hanna Dworzycka, Joanna Gozdek, Szymon Grundas, Szymon Jędrzejowski, Sara Kruk, Wiktoria Lewko, Amelia Seremak, Jakub Studnicki, Patryk Warmiński oraz Szymon Ziejewski.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez naszych niezawodnych sponsorów: Przedsiębiorstwo Polskie Składy Budowlane „Mrówka”, Supermarket Dekoracyjny „Jysk” i Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim sponsorowali konkurs niemieckojęzyczny. Natomiast Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim sponsorowało oba konkursy.

W czasie uroczystości gościliśmy Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym, pana Andrzeja Bulicza oraz Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim pana Jacka Pawłuckiego

Imprezę uświetniły występy uczniów naszej szkoły: Aleksandry Wójtowicz, Kacpra Leńczuka, Amelii Knap oraz Ewy Mazur, a także absolwentki Bartosza - Amelii Wiatrak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w przyszłorocznych edycjach!

Amelia Knap