20.10.2022 r. klasy 3b i 1b wybrały się na wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. Uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić wystawę pt. "W krainie jodły, buka i tarpana" w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym. Wystawa składa się z 11 dioram prezentujących 17 środowisk. Ten niepowtarzalny, multimedialny spektakl, wzbogacony odpowiednią scenografią, światłem i dźwiękiem zabiera nas w swoistą wyprawę w świat przyrody parku i Roztocza.

Uczestnicy wycieczki brali też udział w rozstrzygnięciu IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Przyroda jaką znam" pt. Serce Drzewa, w którym startowała również nasza szkoła. Po uroczystości klasy spędziły miły czas podczas ogniska, które miało miejsce w wiacie udostępnionej nam przez park. Na koniec wycieczki uczniowie wyruszyli na Bukową Górę. Pani przewodnik wyjaśniała obowiązujące w parku rodzaje ochrony, zdradzała ciekawostki przyrodnicze i organizowała zabawy terenowe. Po tej wyprawie uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów.

Claudia Grzesik