• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom Programu stypendialnego „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska” odbyła się 16 grudnia 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim. Impreza przebiegła w podniosłej atmosferze, w której nie zabrakło ciepłych życzeń i miłych akcentów promujących nasze rodzime Roztocze. Dla nauczycieli i młodzieży, „której chciało się chcieć ” to dobry sygnał, że ich praca została zauważona i doceniona.

   Honorowy patronat nad programem objęli Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek , Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

   „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska” to organizowany od 2019 roku program stypendialny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który ma za zadanie aktywnie wspierać rozwój młodzieży szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji ekologicznej. Program jest realizowany we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

   Aleksandra Kowalik uczennica klasy 3B I LO w Tomaszowie Lubelskim w ramach programu w okresie od dnia 1 stycznia do października 2022 r. wykonywała działania związane z lokalną ochroną przyrody i tym samym spełniła wymagania określone w Regulaminie Programu, zdobywając nagrodę i tytuł „Lidera Wiedzy i Ochrony Środowiska WFOŚiGW w Lublinie”. Opiekę merytoryczną sprawowała Dorota Stawarska., ona też zajmowała się koordynacją działań uczennicy.

   Ola sprostała wyzwaniu, odnajdując sens, przyjemność i pasję w działaniu. Swoją proekologiczną postawą przyczyniła się do promocji naszej szkoły i miasta w województwie lubelskim, a także zainspirowała młodzież do podejmowania własnych przedsięwzięć naukowych i rozwijania kreatywności.

   Podczas uroczystościa laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki z rąk prezesa #WFOŚiGW w Lublinie Grzegorza Grzywaczewskiego, dyr. Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Moniki Żur oraz Starosty Tomaszowskiego Henryka Karwana. Gratulacje w przesłanych listach przekazali im również Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.

   Wydarzenie uświetnił krótki koncert w wykonaniu uczennic z naszej szkoły: Aleksandry Wójtowicz (klasa 2B), Amelii Knap (klasa 3B), Ewy Mazur (4C) i Aleksandry Mazur (1A). Ola Kowalik przygotowała i przedstawiła prezentację na temat rezerwatów przyrody powiatu tomaszowskiego oraz podzieliła się wrażeniami z okresu pracy w programie, udzielając wywiadu TVP3 Lublin. Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem Agnieszki Halusiak świetnie poradzili sobie z nagłośnieniem i techniczną częścią przebiegu wydarzenia. Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

   Relacja z gali w "Panoramie Lubelskiej" TVP 3 Lublin https://lublin.tvp.pl/.../lider-wiedzy-i-ochrony-
srodowiska

Zapraszamy do galerii