20 grudnia br. piękny koncert kolęd zaprezentował zespół „The One”. Jak podkreśliła na wstępie wicedyrektor Beata Grela „Bartosz” od początku pielęgnuje tradycje, także i te bożonarodzeniowe, bo koncert „ Z kolędą po Europie” wpisuje się już od 20 lat w grudniowy harmonogram uroczystości szczególnie oczekiwanych przez młodzież. Podniosły nastrój, muzyka w świetlistym blasku choinki oraz bogaty program od tradycyjnych polskich kolęd po utwory współczesne o tematyce bożonarodzeniowej wzbogacały wykonania instrumentalne na trąbce, wiolonczeli, keyboardzie czy gitarze elektrycznej. Przez koncert przewijały się kolędy i utwory państw niemieckiego obszaru językowego oraz utwory anglojęzyczne nawet z nutą hiszpańską. Muzyczne wystąpienia spięła i dopełniła piękną klamrą świąteczna poezja malująca zimowy obraz tego szczególnego czasu. Koncert dostarczył wszystkim na nim zgromadzonym miłych muzycznych wrażeń oraz refleksji związanych z przyjściem na świat Dzieciny Bożej.

Przed zgromadzoną społecznością szkoły wystąpili:

Aleksandra Mazur – kl. 1a /wokal

Karolina Niedorys - kl.1a/ keyboard

Julia Kmieć- kl.1b/ wiolonczela

Kordian Gaczoł - kl.1b/recytacja

Faustyna Bogusz - kl.1d/ wokal

Michał Drabik- kl.2a/trąbka

Aleksandra Wójtowicz - kl. 2b/wokal

Miłosz Hek – kl.3a/ gitara elektryczna

Amelia Knap – kl.3b/wokal

Amelia Kuźniarz – kl.3b/recytacja

Aleksandra Halusiak - kl. 4a/wokal

Mateusz Żurawski - kl.4a/keyboard

Natalia Miziuk - kl.4b/wokal

Ewa Mazur- kl. 4c/ wokal, keyboard

Scenariusz koncertu opracowała Katarzyna Ważna, opiekun zespołu „The One”. Uroczystość nagłaśniali pod nadzorem Agnieszki Halusiak : Jakub Krawczyk, Konrad Gajda, Jakub Czop, Jakub Kaszuba, Szymon Niewczas, Michał Nizio.

Dekorację przygotowały uczennice klas IIb i IId pod opieką nauczycieli Magdaleny Mazur i Doroty Stawarskiej.