Najzdolniejsi uczniowie z terenu województwa lubelskiego odebrali dyplomy potwierdzające przyznane stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki . Data ceremonii nie była przypadkowa. Dzień wcześniej obchodzony był Dzień Nauki Polskiej i 550. rocznica urodzin wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

W tym elitarnym gronie znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Suski, który w roku szkolnym 2021/2022 uzyskał średnią ocen : 5,62

Dyplomy wręczyli posłowie na Sejm RP Kazimierz Choma i Monika Pawłowska, wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Ze stypendystami spotkał się także wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.