W piątek, 17 marca 2023 roku mieliśmy okazję gościć uczniów szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego, wraz z opiekunami, na finałowym etapie IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej. Spośród 24 uczestników, którzy do 28 lutego przesłali swoje nagrania, jury w składzie: pani Anna Lal– przewodnicząca jury, nauczycielka języka niemieckiego, pan Jacek Pawłucki– dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim oraz dyrektor pan Leszek Bober, wybrało 10 najlepszych recytacji. 17 marca 2023 roku, w czasie finału, który odbył się w auli naszej szkoły. wyłoniono zwycięzców. Laureatami konkursu zostali: Lena Gęborys, Katarzyna Leńczuk oraz Tymoteusz Turczanik, wszyscy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu. Wśród najmłodszych uczestników Nikodem Gałka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford w Tomaszowie Lubelskim otrzymał Nagrodę Dyrektora I LO im. Bartosza Głowackiego, natomiast pan Jacek Pawłucki, jako członek jury i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przyznał Nagrodę Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim Julce Dominik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford w Tomaszowie Lubelskim. Naszą imprezę uświetniły również występy młodych artystów: Kornelka Czekirda powitała wszystkich wierszem „Guten Tag”, a Nikodem Gałka oraz Vlada Lutsenko utworem „Der Osterhase” wprowadzili wszystkich gości w nastrój Świąt Wielkanocnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody: statuetki, nagrody rzeczowe, karty podarunkowe, drobne upominki. Przygotowano też poczęstunek. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sponsorzy: Powiat Tomaszowski - organ prowadzący, Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego, skład materiałów budowlanych „Mrówka”, firma handlowa Jysk, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem”, Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita” oraz pan Tomasz Lal, projektant i twórca statuetek dla trzech pierwszych miejsc. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorami konkursu były panie Agnieszka Łasocha- Halusiak i Anna Lal.