23 marca 2023r. w Zamojskim Domu Kultury odbył się finał Konkursu Piosenki Anglojęzycznej„Smart Voice”. W eliminacjach wstępnych wzięło udział około 100 uczestników z trzech województw: lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Do finału jury zakwalifikowało 25 wokalistów. BARTOSZA z utworem „Prud Mary” Tiny Turner reprezentowała Ola Mazur, uczennica klasy Ia, solistka Zespołu The One. W zmaganiach konkursowych kibicowali Oli koleżanki i koledzy z klasy wraz z wychowawcą Mariuszem Kobiałką oraz opiekunem The One Katarzyną Ważną. Ola godnie, z animuszem i perfekcjonizmem wokalno- językowym zaprezentowała I LO na „Górce” znajdując się w ścisłej siódemne nagrodzonych laureatów. Zdobyte WYRÓŻNIENIE, przyjęte z rąk aktora Bartka Kasprzykowskiego, dało jej satysfakcję bycia jedną z najlepszych wokalistek do lat 16. Gratulujemy Oli sukcesu i rozsławiania Tomaszowa i naszego liceum.

Katarzyna Ważna