26 kwietnia 2023r. w Zamojskim Domu Kultury odbył się „ XIV Przegląd Poezji Spiewanej poświęconej twórczości Marka Grechuty”, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka. Na konkurs napłynęło 37 zgłoszeń z całego województwa lubelskiego: Krasnobrodu, Tomaszowa Lubelskiego, Ryk, Krasnegostawu, Grabowca, Lublina, Puław, Szczebrzeszyna, Tworyczowa, Sułowa, Puchaczowa, Majdanu Nepryskiego, Jarczowa, Białej Podlaski i Zamościa. Nasze liceum reprezentowała utalentowana, z ogromną wrażliwością muzyczną , solistka zespołu The One - Amelia Knap, kl. IIIb. Uczestników oceniali muzycy i kompozytorzy pod przewodnictwem Agnieszki Brylewicz z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Piosenką „Rebeka” Amelia wyśpiewała I miejsce, zostając laureatką konkursu. Jury było pod ogromnym wrażeniem wystąpienia Amelii, nie wyobrażając sobie braku dalszego kształcenia jej wokalu w zamojskiej szkole muzycznej. Gratulujemy serdecznie naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Ważna, opiekun zespołu „The One”