Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest polskim świętem wprowadzonym na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzonym 2 maja. Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.

Tegoroczne obchody Dnia Flagi rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej na maszt oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego na Skwerze Ojców Niepodległości przy Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim.

Przemówienia okolicznościowe wygłosili: Tomasz Zieliński – Poseł na Sejm RP i Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski.

W uroczystości wziął udział nasz Poczet Sztandarowy. W imieniu społeczności szkolnej Bartosza uczczono Polską Flagę.