• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    23 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego. Dyrektor I LO, pan Leszek Bober, po przywitaniu gości: Starosty Powiatu Tomaszowskiego, pana Henryka Karwana oraz Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Jolanty Deryło pogratulował wszystkim uczniom wyników i ukończenia z sukcesami kolejnego roku nauki, a także życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Ta uroczystość jest coroczną okazją do wyróżnienia najzdolniejszych uczniów.

   W tym roku najlepszy wynik w nauce uzyskała Kornelia Kawka z klasy III b., uzyskując średnią ocen 5,64.

   Średnią 5.00 i powyżej uzyskało 15 uczniów. Wśród nich znależli się : z klasy I a: Milena Kozłowska, Ewelina Kaznowska, Paweł Hurkała, Maja Gałaszkiewicz, Katarzyna Kobiałka, z klasy I d Paulina Palak, z klasy II a Karolina Ujma, Amelia Ożga, z klasy II b:Martyna Ujma, Julia Moskwa, z klasy II c Arkadiusz Czuchaj, z klasy III a: Dominika Pasierb, Piotr Leńczuk, Paweł Skowronek, z klasy III b: Aleksandra Kowalik.

   Średnią od 4,75 do 4,99 uzyskali uczniowie: z klasy I a: Magdalena Puźniak, Jakub Mamczur, Gabriela Mielniczuk, klasy I b: Kordian Gaczoł, Roksana Kuropatnicka, z klasy I c: Hanna Lipian oraz Oliwia Malec, z klasy I e: Aleksandra Wrona, z klasy II a: Emanuela Stępora, z klasy II b: Agnieszka Świderek, Aleksandra Bartecka, z klasy II d: Gabriela Miłobóg, z klasy III a: Rozalia Wójtowicz, Jakub Pilchoń, Julia Krawczyk, z klasy III b: Claudia Grzesik, z klasy III d: Karolina Żuk.

   Najlepsi z najlepszych gratulacje, dyplomy i nagrody przyjęli z rąk dyrektora, pana Leszka Bobera, pana Starosty Henryka Karwana oraz pani Jolanty Deryło, przewodniczącej Rady Rodziców.

   Kolejnymi docenionymi uczniami byli Michał Drabik z klasy II a oraz Arkadiusz Czuchaj z klasy II c za 100% frekwencję. Karolina Ujma, Martyna Ujma, Karolina Stępora, Laura Szełemej i Miłosz Hek zostali wyróżnieni za zaangażowanie w reprezentowaniu szkoły w Poczcie Sztandarowym. Praca członków zespołu The One oraz uczniów współpracujących z zespołem została także doceniona. Amelia Knap, Aleksandra Mazur, Faustyna Bogusz, Aleksandra Wójtowicz, Karolina Niedorys, Amelia Kuźniarz, Kacper Leńczuk, Miłosz Hek dostali dyplomy i upominki z rąk pani wicedyrektor Beaty Greli oraz pani Katarzyny Ważnej, opiekunki zespołu.

   W czasie tegorocznej uroczystości zostali nagrodzeni również uczniowie, którzy nie mieli okazji otrzymać dyplomów i upominków za udział w konkursach. Paweł Dziura, który brał udział w licznych konkursach i olimpiadzie z języka angielskiego, zajmując czołowe miejsca, Kornelia Kawka, Mikołaj Wojtasiewicz oraz Roksana Kuropatnicka, którzy uzyskali czołowe miejsca w szkolnym konkursie z języka niemieckiego „HalLO”; Jakub Brzozowski, Emanuela Stępora oraz Karolina Ujma, którzy szczególnie wyróżnili się na kursie języka węgierskiego; Julia Moskwa, Jan Kurzępa oraz Hubert Kałużyński za zajęcie III miejsca w konkursie „Lubelszczyzna-moja Mała Ojczyzna” oraz Magdalena Puźniak, Milena Kozłowska oraz Hanna Kwiatkowska za udział w konkursie „Lubelszczyzna-moja Mała Ojczyzna”.

   Najgorliwszą czytelniczą roku szkolnego 2022/23 okazała się Martyna Ujma, która tym samym otrzymała tytuł WYPASIONEGO MOLA KSIĄŻKOWEGO.

   Uczniowie Bartosza chętnie angażują się w działalność sportową. Do najbardziej wyróżniających się należą: z klasy Ia: Magdalena Puźniak, Kamil Koperwas, Karolina Niedorys, Milena Kozłowska, z klasy I c: Daria Oleszczuk, Amelia Kierepka, z klasy I e: Paweł Gromek, z klasy II a: Amelia Ożga, Karolina Ujma, Michał Nizio, Patryk Jankowski, z klasy II b: Martyna Ujma, Julia Wróbel, Joanna Fus, Mikołaj Kaźmierczuk, z klasy III a: Ewa Krzaczkowska, Natalia Bondyra, Bartosz Kita, Mateusz Matwiejczuk, Maja Dąbrowska, Julka Krawczyk, Aleksandra Beńko, z klasy III b: Patrycja Zaturska, Oliwia Wyszyńska, Paweł Trzemżalski, Amelia Gmoch, Amelia Kuźniarz, Weronika Juzeluk, z klasy III c: Klaudia Dudzińska, Aleksandra Oleś, Kamila Sokołowska, Martyna Więcławek, Mateusz Krawczyk, Jakub Jakubiak, Jędrzej Pomorski, z klasy III d: Kinga Chweduna, Michał Remizowski, Karol Dziedzic.

   Zakończenie roku to okazja, by podziękować za cierpliwość, wyrozumiałość, roczną edukację i współpracę w procesie kształcenia. Członkowie Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności uczniowskiej wręczyli bukiet kwiatów na ręce pani wicedyrektor jako symbol życzliwości i wdzięczności dla wszystkich nauczycieli.

   Zespół The One w składzie: Amelia Knap, Ola Mazur, Aleksandra Wójtowicz, Faustyna Bogusz oraz Miłosz Hek uświetnił uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w I LO, dowodząc jak zawsze świetnego poziomu i przygotowania.

   Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Hanna Lipian.

Zapraszamy do galerii