W dniu 9 kwietnia 2018 r. w Lubelskim Centrum Kongresowym odbyła się gala podsumowująca kolejny rok akcji prowadzonej przez Fundację DKMS "Lubelska # Komórkomania". W trakcie gali w dowód uznania za prowadzoną działalność przedstawicielom wyróżnionych szkół wręczono Certyfikaty "Szkoły z życiem". Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych przebiega pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły dwukrotnie organizowali akcję rejestracji dawców w dniach 6 października 2017 r. i 8 marca 2018 r. Ostatnia akcja przebiegała pod hasłem „ POMÓŻ FILIPKOWI I INNYM...". W naszej szkole koordynacją tych działań zajmuje się pani Dorota Stawarska.