Absolwentka Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich Polsko – Amerykańskiego Instytutu Zarządzania. Autorka książki „Szybsza niż lew”, w której opisała wyprawę rowerową wokół Jeziora Wiktorii, przez takie państwa jak Kenia, Uganda i Tanzania. Zdobywczyni Kilimandżaro. Wielokrotny gość programów telewizyjnych i radiowych. Laureatka kilku prestiżowych nagród, m.in. jako pierwsza w Polsce została laureatką nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award “za pasje i odważne zrealizowanie marzenia”. Podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów “KOLOSY 2006” otrzymała wyróżnienie za wyprawę rowerową na Ural, a magazyn turystyczny “Podróże” przyznał jej tytuł Podróżnika Roku. Po powrocie z tej wyprawy wydała książkę „Połownika. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca. Wspomnienia córki”.