Urodziła się 16 grudnia 1971 r. w Tomaszowie Lubelskim, siostra słynnej aktorki Joanny Pacuły, , modelka, prezenterka i dziennikarka Polsat Cafe, aktorka niezawodowa. Karierę modelki rozpoczęła w wieku 19 lat w 1990 r. dzięki wsparciu siostry Joanny. Pierwsze zdjęcia zostały zrobione Ewie właśnie w domu siostry w Los Angeles. Po podpisaniu kontraktu z agencją modelek z „Miasta Aniołów” prezentowała na wybiegach kolekcje m.in. Emporio Armatniego. Później związała się z agencją w Miami, gdzie odbywała głównie sesje zdjęciowe. W 1993 r. wróciła do kraju podejmując pracę na rynku polskim. Występowała na pokazach kolekcji Teresy Rosati, Hexeline, Anny Brodzińskiej, Xymeny Zaniewskiej, Barbary Hoff, Natalii Jaroszewskiej. W drugiej połowie lat 90. rozpoczęła pracę w Canal+ jako prezenterka programów: Nie przegap, Nigdzie Indziej. Następnie była gospodynią programu Warszawianka w TVN Warszawa oraz Dobranocki w Polsat Cafe. Gościnnie wystąpiła w serialach „Teraz albo nigdy!” i „Lokatorzy”. Ma trzy córki: Nicolę, Zuzannę i Polę.