• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

   W dniach 03-05.06.2016r.  w Wieliczce odbywał się Finał Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 15 zespołów wyłonionych w wyniku zawodów powiatowych, rejonowych a następnie wojewódzkich. Drużyna z naszego liceum w składzie: Patrycja Kaniewska, Maja Górnicka, Magda Ważna, Joanna Chodun, Patrycja Pawłowska, Gabriela Wójtowicz, Weronika Umer, Łucja Pomorska oraz trener Krzysztof Wróbel, po uroczystym otwarciu zawodów rozpoczęła swój pierwszy mecz z LO ABiS w Łodzi. Pomimo walki rywalki okazały się lepsze i ostatecznie wygrały 2:0 (25:13 i 25:15). Kolejnym meczem tego dnia było spotkanie z zespołem VII LO SMS w Kaliszu. Również i tym razem przeciwna drużyna okazała się być lepsza pomimo tego, że w pierwszym secie walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie mecz zakończył się stanem setów 2:0 dla Kalisza ( 26:24 i 25;12). Ostatnim meczem tego dnia była walka z drużyną ze 105 LO w Warszawie. Nasze zawodniczki pokazały naprawdę dobrą grę i pokonały przeciwniczki 2:0 (25:15 i 25:8).

   Kolejnego dnia nasza drużyna także rozegrała trzy mecze. Pierwszym spotkaniem był mecz z II LO w Elblągu, po którym nasza drużyna ostatecznie przegrała 2:0 (25:16 i 25:15). W drugim meczu nasz zespół zmierzył się z drużyną z XXIV LO z Krakowa. Pierwszy set był wyrównany, niestety zwycięstwo przeszło na stronę rywalek. W drugim secie nasza drużyna zwyciężyła i o rezultacie meczu miał zadecydować tiebreak. Nasza drużyna po walce przegrała z zespołem z Krakowa 2:1 ( 25:18, 23:25 i 15:12). Ostatnim spotkaniem tego dnia była gra przeciwko zespołowi z I LO w Skarżysku- Kamiennej. Nasz zespół pokazał bardzo dobrą grę i po wyjściu na prowadzenie wygrał całe spotkanie 2:0 (25:23 i 25:13), co dało nam możliwość walki o 13 miejsce.

   W niedzielę ostatni mecz rozegraliśmy ponownie z zespołem ze 105 LO w Warszawie. Było to bardzo dobre spotkanie. W pierwszym secie, po osiągnięciu znacznej przewagi nasza drużyna odniosła zwycięstwo. Drugi set także poszedł naszym zawodniczkom bardzo dobrze ze względu na zagrywkę. Mecz zakończył się wygraną reprezentacji naszego liceum.

   Drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim osiągnęła 13 miejsce, z czego możemy być dumni. To duży sukces sportowy naszego liceum.

Klasyfikacja końcowa:

1. V LO Rzeszów

2. SMS Police

3. ZSO Dąbrowa Górnicza

4. II LO Wrocław

5. ABiS Łódź

6. VII LO SMS Kalisz

7. SMS Ostrowiec Świętokrzyski

8. LO Sulechów

9. I LO Kluczbork

10. II LO Elbląg

11. LO Jarosław

12. XXVI LO Kraków

13.I LO Tomaszów Lubelski

14. I LO Skarżysko Kamienna

15. 150 LO Warszawa

Przygotowała: Gabriela Wójtowicz kl.I c